OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

przez | 15 listopada 2020

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada AD. 2020

  • Dziś podczas Mszy św. o godz. 12:00 ks. Stanisław FLIS SAC, na ręce ks. Prał. Aleksandra ZIEJEWSKIEGO, Dziekana dekanatu Szczecin-śródmieście  złoży wyznanie wiary  i oficjalnie obejmie urząd proboszcza naszej parafii. Otoczmy modlitwą posługę księdza Stanisława.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety WĘGIERSKIEJ, zakonnicy, w środę wspomnienie błog. Karoliny KÓZKÓWNY, męczennicy, w piątek wspomnienie św. Rafała KALINOWSKIEGO, kapłana a w sobotę wspomnienie Ofiarowania N.M.P.
  • Dziś przypada IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Po każdej Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na rzecz dzieł Caritas.
  • 21 listopada, w sobotę Imieniny obchodzi ks. Janusz KILAR SAC, pełniący posługę w Hospicjum na Golęcinie. Polecajmy ks. Janusza w naszych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. By jak najlepiej przygotować się do tej Uroczystości na zakończenie każdej wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Jezusa Chrystusa.
  • W przyszłą niedzielę stanie już w naszym kościele „szlachetna choinka” obwieszona serduszkami. Kto z Parafian i Gości chciałby włączyć się w tę akcję naszego Parafialnego Zespołu CARITAS – może wziąć takie serduszko z wypisanymi do kupienia konkretnymi produktami. Zakupioną żywność składamy w „anielskim koszu”, ustawionym przy kaplicy św. Wincentego Pallottiego. Bóg zapłać!
  • Również w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  • Kończy się już miesiąc listopad kiedy to wspominamy naszych zmarłych. Zapraszamy jeszcze nagodz. 17:30, w modlitwie różańcowej przedstawiamy ich Miłosierdziu Bożemu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Są jeszcze wyłożone kartki wspominkowe na których można podać ich imiona.